Išberti naudingi maisto papildai

Papildai lieknėjimui

Mūsų dienomis tikrai netrūksta įvairių maisto papildų lieknėjimui. Reklamos teigia, kad jie veiksmingai padeda numesti svorio. Tačiau, ne vienam iškyla daug klausimų. Taigi, ar maisto papildai lieknėjimui iš tikrųjų yra veiksmingi? Ar papildai lieknėjimui yra saugūs?

Ne visi maisto papildai lieknėjimui turi tokią pačią sudėtį ir yra vienodai pagaminti.  Geriausi papildai turi tam tikrų specialių sudedamųjų dalių, kurios padeda kūnui deginti riebalus, sumažina apetitą arba pagreitina medžiagų apykaitą. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindines 4 skirtingas sudedamąsias dalis, kurios padeda lieknėjimui bei aptarsime, ar juos apskritai verta vartoti.

Moteris dėvi per dideles kelnes, svorio metimas su papildais
  • Kofeinas

Kofeinas yra ypač plačiai paplitęs stimuliatorius, kuris natūraliai randamas kavoje, arbatoje, gaiviuosiuose gėrimuose ir šokolade. Maisto papildai lieknėjimui moterims labai dažnai turi sudėtyje kofeino. Natūralūs papildai lieknėjimui taip pat turi kofeino. Jei nenorite gerti papildų, puikus pasirinkimas yra žalia kava. Ji turi pakankamai kofeino ir gali teigiamai paveikti riebalų deginimą.

Tokių maisto papildų šalutinis poveikis gali būti nervingumas, padažnėjęs širdies ritmas ir miego sutrikimai.

  • Gliukomananas

Gliukomananas yra skaidulų turintis papildas. Misto papildai lieknėjimui su gliukomananu labiau skirti tiems, kurie nori sveikai palaipsniui atsikratyti papildomo svorio. Šis ingredientas vis dar yra tyrinėjamas mokslininkų i dar nėra tiksliai išsiaiškinta, ar jis iš tikrųjų padeda deginti riebalus. Tačiau, gliukomananą dažnai matysite užrašytą ant maisto papildų sportui.

Gliukomanano šalutinis poveikis gali būti skrandžio sutrikimai ir viduriavimas.

  • Žaliosios arbatos ekstraktas

Žaliosios arbatos ekstrakto nauda pasireiškia ne tik siekiant sulieknėti,bet ir pagerinti bendrą organizmo būklę. Maisto papildai lieknėjimui dažnai turi jo sudėyje. Ši priemonė padeda deginti riebalus. Ypač jis naudingas tiems, kuriems įdomu kaip sudeginti riebalus ant pilvo.

Nors žaliosios arbatos ekstraktas yra ganėtinai lengvai priimamas žmogaus organizmo, kartais gali pasireikšti pilvo skausmai, pykinimas arba vidurių užkietėjimas.

  • Piruvatas

Daugumai žmonių pirmą kartą išgirdus šį žodį kyla klausimas kas yra piruvatas. Piruvatas yra medžiaga, kurią gamina mūsų kūnas tuomet, kai skaido cukrų. Ši sudedamoji dalis dažnai naudojama gaminant maisto papildus lieknėjimui, nes skatina metabolizmą ir riebalų skaidymą.

Piruvatas gali tapti pilvo pūtimo ir viduriavimo priežastimi.

Ar maisto papildai lieknėjimui veiksmingi?

Pirmiausia, svarbu suprasti, kad viskas prasideda nuo mūsų kasdienių pasirinkimų. Nėra stebuklingos piliulės, kuri magiškai sunaikintų visus nereikalingus riebalus, tad reikia skirti laiko tinkamai mitybai ir sportui. Tačiau, maisto papildai lieknėjimui tikrai gali jums padėti greičiau pasiekti savo tikslų, jei įdėsite pastangų.

Yra labai įvairių maisto papildų lieknėjimui. Kai kuriuos galima gauti tik turint specialų receptą. Pradžiai, geriausia turbūt būtų pabandyti naudoti natūralius riebalų degintojus, aptartus aukščiau. Kava ir žalioji arbata gali jus lydėti kasdien ir tam nereiks jokių piliulių. Tačiau, jei visgi pasiryšite gerti maisto papildus lieknėjimui, sudėtyje ieškokite vieno iš paminėtų ingredientų.