Kas yra joga?

Sporto klubai dažnai įtraukia jogą į savo treniruočių programas, nes ji pagerina sportininkų rezultatus, koncentraciją, sutrumpina atsigavimo laiką ir galiausiai pakeičia sportininkų galimybes.

Jogos įtraukimas į treniruočių tvarkaraštį dažnai suteikia sportininkams pranašumą prieš savo varžovus.

Šiame straipsnyje sužinosite, kas yra joga, kokios yra jogos rūšys, kokia yra jogos nauda organizmui bei kitus įdomius faktus.

Joga – kas tai?

Joga (arba yoga) tai tradicinė fizinio, psichologinio ir dvasinio pratimo sistema, kilusi iš senovės Indijos. Joje derinamas kūno judėjimas, kvėpavimas, meditacija ir filosofija, siekiant pagerinti fizinę, emocinę ir dvasinę gerovę.

Jogą sudaro:

  • Unikalus pozų derinys, padedantis rasti jėgos ir lankstumo pusiausvyrą.
  • Įvairios kvėpavimo technikos, gerinančios kvėpavimo kontrolę ir atsigavimą.
  • Atsipalaidavimo priemonės, padedančios išlaikyti ramią minčių pusiausvyrą sporte ir gyvenime.

Jogos rūšys

Pagrindinės jogos rūšys dažnai klasifikuojamos pagal skirtingus pratimo metodus, akcentus arba filosofijos nuostatas. Štai keletas pagrindinių jogos rūšių:

Vinyasa joga

Vinyasa (Vinjasa) reiškia “išdėstyti ypatingu būdu”, o šiuo atveju reiškia jogos pozas. Ji dažnai laikoma pačiu sportiškiausiu jogos stiliumi, o devintajame dešimtmetyje ji buvo sukurta iš Ashtanga jogos. 

Vinyasa joga apjungia pozų seką, kuri yra sinchronizuota su kvėpavimu. Ji dažnai pabrėžia judesių srautą, perėjimus tarp pozų ir nuolatinį dėmesį į kvėpavimą.

Ši joga yra laikoma viena iš sportiškiausių jogos formų, nes yra akcentuojama į judesio ritmą ir gali būti gana dinamiška. Vinyasa joga iškilo iš Ashtanga jogos, išlaikydama srautą tarp pozų.

Vinyasa jogos mokytojai dažnai turi didesnę laisvę kurti savo pozų sekas, pritaikyti užsiėmimus mokinių poreikiams ir įtraukti naujas kūno judesių kombinacijas.

joga

Kitos jogos rūšys, pvz., Power ir Prana joga, gali būti laikomos Vinyasa jogos dalimi dėl panašumų jų požiūryje į judesio srautą ir kvėpavimą.

Power joga daugiausia yra susijusi su fizinio stiprumo ir ištvermės lavinimu, tuo tarpu Prana joga labiau susijusi su energetinio pusiausvyros atkūrimu.

Vinyasa joga teikia lankstumo ir jėgos, tuo pat metu skatindama sąveiką tarp judesio, kvėpavimo ir sąmonės. Šis jogos stilius gali būti patrauklus tiems, kurie mėgsta judėti dinamiškai ir ieško visapusiškos fizinės ir dvasinės patirties.

Kaip ją praktikuoti?

Per Vinjasos užsiėmimus judesiai derinami su kvėpavimu, kad būtų galima sklandžiai pereiti iš vienos pozos į kitą. Vinjasos stiliai gali skirtis priklausomai nuo trenerio, o skirtingose sekose gali būti daugybė pozų tipų. 

Hatha joga

Sanskrito terminas “hatha” – tai bendras terminas visoms fizinėms jogos pozoms apibūdinti. Vakaruose Hatha joga dažnai naudojama kaip bendras terminas apibrėžiant visus fizine praktika pagrįstus jogos stilius, tokius kaip Ashtanga, Iyengar, Bikram ir kt. 

Šie stiliai dažnai yra skirti fiziniam kūnui stiprinti, lankstumui didinti ir bendrai savijautaii gerinti. Jie įtraukia įvairias asanas, kvėpavimo pratimus ir meditaciją, sukoncentruojantį dėmesį į kūno ir proto sąveiką.

Jogos pasaulyje yra ir kitų šakų, tokių kaip Kriya, Raja ir Karma jogos, kurios ne visapusiškai grindžiamos fizinėmis praktikomis. Kiekviena iš šių šakų pabrėžia skirtingus aspektus, tokius kaip vidinė dvasinė patirtis, meditacija, arba veikla ir bendravimas su aplinkiniais.

joga-nauda

Fizinė praktika pagrįsta joga yra labai populiari ir yra daugybė skirtingų stilių, kuriuos žmonės gali pasirinkti pagal savo poreikius ir norus. Tačiau svarbu paminėti, kad kiekvienas stilius turi savo unikalumą ir gali pasiūlyti skirtingas patirtis jas ugdančiam asmeniui.

Kaip praktikuoti?

Jogą galima praktikuoti įvairiais būdais: Hatha jogos užsiėmimai geriausiai tinka pradedantiesiems, nes paprastai jie vyksta lėčiau nei kiti jogos stiliai.

Hatha jogos pamokose šiais laikais taikomas klasikinis požiūris į kvėpavimą ir pratimus. Jei esate visiškai naujas jogos mėgėjas, Hatha joga yra puikus įvadas į šią praktiką.

Iyengar joga

Iyengar jogą įkūrė jogos mokytojas B.K.S. Iyengaras, kuris daugiausia dėmesio skyrė pusiausvyrai, detaliems ir tiksliems judesiams.

Iyengar užsiėmimų metu mokiniai atlieka įvairias pozas kontroliuodami savo kvėpavimą. Šis jogos stilius didelį dėmesį skiria pusiausvyrai ir anatomijos supratimui.

B.K.S. Iyengar sukūrė savąjį jogos stilių, kuris skiriasi nuo kitų tuo, kad naudoja daugiau priemonių, kaip antai diržai, kėdės ir kita įranga, kad būtų galima giliau patirti ir suprasti kūno pozas.

Tai suteikia mokiniams galimybę atlikti įvairias asanas (pozas) atsižvelgiant į jų individualius gebėjimus ir apribojimus.

Iyengar jogos praktika akcentuoja kvėpavimo kontrolę (pranayama) kartu su įvairiomis pozomis, o mokiniai dažnai yra skatinami ilgiau išlikti pozose, siekiant geriau suprasti kūno mechaniką ir pasiekti gilesnį lankstumą bei stabilumą. Tai padeda stiprinti kūną, pagerinti laikyseną ir pasiekti viso kūno harmoningą pusiausvyrą.

jogos-istorija

Iyengar jogos mokyklose mokytojai skatina atlikti tikslius ir nuoseklius judesius, kuriuos kartu su nuolatine dėmesio koncentracija ir kvėpavimo kontrole įgyvendina mokiniai. Šis stilius yra naudingas tiems, kurie ieško tikslumo ir nori išmokti atlikti pozas taip, kad jos būtų saugios ir efektyvios.

Kaip praktikuoti?

Paprastai pozos atliekamos ilgai, koreguojant smulkiausias pozos detales. Iyengar praktikoje daug naudojama atramų, kurios padeda mokiniams tobulinti savo formas ir saugiai gilintis į pozas. 

Po Iyengar užsiėmimų tikrai gausite gerą fizinį krūvį ir jausitės nepaprastai atviri bei atsipalaidavę. Šis stilius labai tinka žmonėms su traumomis, kuriems reikia dirbti lėtai ir metodiškai.

Kundalini joga

Kundalini joga yra unikali jogos forma, kurios esmė yra susijusi su Kundalini energijos išlaisvinimu. Ši energija, kaip tikima, yra užmigusi arba susisukusi apatinėje stuburo dalyje, yra laikoma galingu šaltiniu, kuris gali padėti atskleisti žmogaus vidinį potencialą ir dvasinę sąmonę.

Praktikuojant Kundalini jogą, naudojamos įvairios kvėpavimo technikos, asanos (pozos), garsai, mantrų giedojimas ir meditacija. Šios praktikos tikslas yra suaktyvinti Kundalini energiją, kuri, pakilusi per stuburą, skatina sąmonės išsiplėtimą ir dvasinį suvokimą. 

Dažnai Kundalini jogos mokytojai vadovauja savo pamokoms su tam tikrais įkvėpimo ir iškvėpimo ritmais, kad padėtų kontroliuoti ir nukreipti energijos srautą.

jogos-nauda-organizmui

Kundalini joga taip pat apima judesių seką, kuria siekiama sustiprinti kūną, padidinti lankstumą ir pagerinti bendrą fizinę jėgą bei savijautą. Praktikos metu gali būti įtraukiamos dinaminės asanos ir intensyvios kvėpavimo praktikos, kurios padeda sukurti energingą ir dvasinį pajėgumą.

Kundalini joga dažnai yra laikoma gilesne ir intensyvesne jogos forma, nes ji siekia ne tik fizinio sveikatingumo, bet ir dvasinio pasaulio pažinimo bei sąmoningumo. 

Kaip praktikuoti?

Kundalini jogos užsiėmimų metu, atlikdami greitas, energizuojančias pozas ir kvėpavimo pratimus, treniruosite savo raumenis ir kvėpavimą. Šie užsiėmimai yra gana intensyvūs ir gali apimti dainavimą, mantrą ir meditaciją. 

Kaip ir kiekvienai kitai jogos formai, svarbu atkreipti dėmesį į savo kūno siunčiamus signalus ir, jei reikia, pasikonsultuoti su patyrusiu mokytoju arba sveikatos specialistu.

Ashtanga joga

Iš sanskrito kalbos ashtanga verčiama kaip “aštuonių galūnių kelias”. Tai yra jogos forma, kuri kilo iš senovės jogos tradicijų. Ypatingas jos bruožas yra tai, kad ši praktika pagrįsta aštuoniomis judesių sekomis, kurios apima įvairias stovėjimo pozas, atsilenkimus, atsigręžimus ir kitus judesius. 

Ashtanga jogos praktika taip pat apima specifinį kvėpavimo būdą, vadinamą ujjayi, ir žvilgsnių fiksavimą (drishti), kuris padeda sutelkti dėmesį.

jogos-nauda-sveikatai

Mysoroje, Indijoje, Ashtanga joga turi ypatingą vietą, nes būtent čia gyvenantis jogos mokytojas Sri K. Pattabhi Jois įkūrė šią jogos formą. 

Mysoroje vykstančios Ashtangos praktikos sesijos yra žinomos ne tik tuo, kad jos yra vadovaujamos lyderio, bet kiekvienas praktikuojantis žmogus vykdo savo jogą jam tinkamu tempu. Ši praktika yra atvira tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems jogos mokiniams.

Kaip praktikuoti?

Ashtanga joga yra dinamiška ir fizinė jogos forma, susidedanti iš septynių serijų, kurios yra praktikuojamos eilės tvarka. Ši jogos rūšis yra paremta kvėpavimu, judesiu ir konkrečiais pozo įtvirtinimais, o kiekviena serija yra sudėtingesnė nei ankstesnė.

Bikram joga

Bikramo joga, pavadinta pagal jos įkūrėją Bikram Choudhury, išsiskiria tuo, kad jos sesijos vyksta specialiai sukurtoje sauninės aplinkoje, kurioje temperatūra siekia 105 laipsnius Farenheito (apie 40,5 laipsnius Celsijaus) ir drėgmė iki 40 procentų. 

Ši ypač karšta ir drėgna aplinka padeda pratimus atlikti lengviau, atpalaiduoti raumenis ir išskirti toksinus per prakaito liaukas. Tačiau Bikramo jogos praktika taip pat buvo kontroversiška dėl jos įkūrėjo elgesio.

jogos-nauda-kunui

Kaip praktikuoti?

Ją sudaro 26 pagrindinės pozos, kurių kiekviena atliekama po du kartus. Daugelyje šių pozų daugiausia dėmesio skiriama jėgai, lankstumui ir kvėpavimui. 

Yin joga

Tai subtilus ir lėtas jogos stilius, kuris skiriasi nuo daugelio kitų, nes pagrindinis dėmesys skiriamas ilgai trunkančioms sėdimosioms pozoms. 

Ši praktika skatina leisti kūnui pailsėti, atpalaiduoti raumenis ir giliai įsijungti į savo vidinį pasaulį. Yin (Jin) jogos ištakos siekia kineziologijos ir kinantropologijos srityse, o šiuolaikiniame pasaulyje ji tampa vis populiaresnė kaip būdas pasiekti fizinį ir emocinį balansą.

Vienas iš pagrindinių Yin jogos principų yra ilgalaikis kiekvienos pozos išlaikymas, dažnai iki penkių minučių ar ilgiau. Tai padeda ne tik atpalaiduoti paviršinius raumenis, bet ir paveikti gilesnius raumenis, sausgysles ir kremzles. 

Ši ilga ištvermė pozose taip pat suteikia galimybę atsipalaiduoti psichologiškai, leidžiant mintims lėtai nusiraminti.

Yin-joga

Be fizinės naudos, Yin joga taip pat siūlo galimybę tyrinėti savo vidinį pasaulį ir emocinę būseną. Tai yra jogos forma, kurioje skatinama stebėti savo mintis, jausmus ir reakcijas į sunkumus, kurie gali kilti praktikos metu. 

Tuo pačiu metu, atsakingas ir sąmoningas kvėpavimas yra svarbi Yin jogos dalis, padedanti sukoncentruoti dėmesį ir sustiprinti sąsają tarp kūno, proto ir sielos.

Yin joga dažnai yra priskiriama prie meditacinių jogos formų, nes jos praktika skatina atsiskyrimą nuo išorinio triukšmo ir susitelkimą į šią akimirką. Tai gali būti puiki priemonė tiems, kurie siekia sumažinti stresą, pagerinti miego kokybę, ar ieško būdo surasti savo emocinę pusiausvyrą. 

Tai yra ne tik fizinė, bet ir emocinė praktika, kuri atveria duris savo vidinei pasaulio pusėje ir padeda rasti harmoniją tarp kūno, proto ir dvasios.

Kaip praktikuoti?

Yin joga yra ramūs užsiėmimai, kuriuose dėmesys skiriamas atsipalaidavimui, kvėpavimo kontrolės ir vidinio pasaulio stebėjimui. Yin jogos požiūris į pozų išlaikymą skiriasi nuo kitų jogos formų, nes čia naudojama priešinga logika – leisti gravitacijai atlikti didžiąją darbo dalį. 

Tai leidžia raumenims natūraliai atsipalaiduoti ir  gali padėti nuo įtampos ar raumenų problemų. Yin joga gali būti ypač palanki pradedantiesiems, kurie ieško ne tik fizinės praktikos naudos, bet ir vidinės ramybės bei sąmoningumo.

Restorative joga

Restorative (Atkuriamoji) joga skirta atsipalaiduoti po ilgos dienos ir pailsinti protą. Jos pagrindinis tikslas yra pailsinti organizmą po įtemptos ar ilgos dienos, suteikiant galimybę atstatyti energetinę pusiausvyrą ir atsigauti nuo streso.

Atkuriamosios jogos praktika yra orientuotos į ilgus ir ramius pratimus, kurie yra dažnai atliekami palaikant kūno pozas su pagalbinėmis priemonėmis – specialiais blokais, užvalkalais arba pagalvėmis. Jie padeda kūnui atsipalaiduoti, leisdami raumenims pailsėti ir atsigauti, tuo pačiu metu sumažinant įtampą sąnariuose.

Restorative-joga

Tai yra puiki jogos forma tiems, kurie ieško atpalaiduojančios praktikos, skirtos sumažinti stresą, pagerinti miegą ir visapusiškai atstatyti organizmo energetinę pusiausvyrą. Restoratyve joga taip pat gali būti naudinga tiems, kuriems reikia atsigauti po traumų arba ilgos ligos.

Svarbu paminėti, kad ši joga ne tik veikia kūną, bet ir turi teigiamą poveikį psichinei būsenai. Ramūs pratimai ir gilus kvėpavimas gali padėti nuraminti protą, sumažinti įtampą ir sustiprinti sąmoningumą. Taigi, ši jogos forma yra puiki priemonė atsikratyti kasdienės įtampos.

Kaip praktikuoti?

Daugelis pozų modifikuojamos, kad būtų lengvesnės ir labiau atpalaiduotų. Kaip ir Iyengar jogoje, naudojama daug atramų, kurios išdėstomos taip, kaip reikia. Visi atraminiai elementai būna skirti padėti dar labiau atsipalaiduoti.

Prenatal joga

Prenatalinė joga yra specialiai pritaikyta būsimoms mamoms, suteikianti joms galimybę saugiai ir sveikai mankštintis visais nėštumo trimestrais. Ši jogos forma yra labai populiari tarp nėščių moterų, nes ji palaiko fizinę gerovę, padeda išlaikyti judrumą ir skatina emocinę pusiausvyrą per šį ypatingą gyvenimo laikotarpį.

Svarbiausias Prenatalinės jogos aspektas yra jos pritaikymas nėštumo būsenai. Ją praktikuojant, skiriamas ypatingas dėmesys dubens dugnui, kuris yra svarbus fiziniam stabilumui ir gimdyvės raumenų tonusui. 

Taip pat svarbus dėmesys skiriamas kvėpavimui, kuris ne tik padeda atpalaiduoti kūną, bet ir stiprina sąmoningumą, suteikdamas moteriai progą geriau suvokti kūno pokyčius per nėštumą.

Prenatalinė joga padeda moterims pasiruošti gimdymui. Specialios pozos ir pratimai stiprina gimdymo metu dalyvaujančius raumenis, skatina lankstumą ir pasiruošimą gimdymo procesui.

Prenatal-joga

Daugelis nėščių moterų teigia, kad Prenatalinė joga ne tik padeda išlaikyti sveiką kūną, bet ir suteikia laiko ir erdvės susigyventi su augančiu kūdikiu, tuo pat metu stiprinant ryšį tarp kūno, proto ir sielos.

Kaip praktikuoti?

Praktikuojant prenatalinę jogą, ypač svarbu būti atsargiai ir atidžiai stebėti savo kūno signalus. Praktikuojant šią jogą reikia susikoncentruoti į savo kvėpavimą,pasirinkti tinkamas pozas, naudotis atramomis ir leiskite sau mėgautis jogos naudomis.

Jivamukti joga

Jivamukti jogą sukūrė Sharon Ganon ir David Life 1984 metais, siekdami sukurti jogos formą, kuri būtų ne tik fizinė praktika, bet ir dvasinė patirtis. Šis jogos stilius išsiskiria dėl savo unikalios kombinacijos tarp Vinyasa flow judesių ir hinduizmo dvasinių mokymų.

Pagrindinė Jivamukti jogos esmė yra pabrėžti ryšį su Žeme kaip gyva būtybe, skatinti atsakingą požiūrį į aplinką ir skatinti darnią gyvenseną.

Dėl šios priežasties dauguma Jivamukti jogos praktikuotojų laikosi vegetariškos arba net veganinės filosofijos, siekdami gyventi suderintai su aplinka ir kitais gyvūnais.

Jivamukti užsiėmimai dažnai apima fizinės praktikos dalį, kurioje naudojamas judesių srautas (Vinyasa flow), kartu su kvėpavimo technikomis ir pozomis.

Tačiau jie taip pat įtraukia dvasinius elementus, tokius kaip mantrų giedojimai, meditacija ir filosofinės temos, siekiant skatinti bendrą sąmoningumą ir dvasinį augimą.

Jivamukti joga yra ne tik apima fizinius pratimus, bet ir apie gyvenimo būdą, kuris puoselėja santykį su pasauliu, etiškumą ir atsakingą požiūrį į aplinką. Tai yra intensyvus ir įtraukiantis jogos stilius, kuris siekia harmoningai apjungti kūną, protą ir dvasią.

Kaip praktikuoti?

Užsiėmimai prasideda giesmėmis, susijusiomis su sanskrito kalba, kurios kelia dvasinę nuotaiką ir padeda susikoncentruoti.

Pagrindinės jogos pozos yra atliekamos atitinkant penkis Jivamukti jogos principus, akcentuojant ne tik kūną, bet ir etiškumą, dvasinę sąmonę ir sąveiką su pasauliu.

Jivamukti-joga

Jogos nauda organizmui

Joga yra labai naudinga visapusiškai gerovės palaikymui. Štai keletas būdų, kaip ji gali padėti:

Fizinė nauda: Joga stiprina kūną, didina lankstumą, fizinę jėgą ir ištvermę. Įvairios jogos pozos lavina skirtingas raumenų grupes, prisideda prie geresnės kūno laikysenos, sumažina raumenų įtempimą ir padeda išlaikyti gerą sąnarių bei raiščių sveikatą.

Emocinė nauda: Jogos praktika skatina kvėpavimo technikas, kurios padeda valdyti stresą, sumažinti įtampą ir pagerinti bendrą emocinę būseną. Meditacijos metu žmonės gali sumažinti nuovargį, gerinti miegą ir sustiprinti gebėjimą susikoncentruoti, taip pagerindami savo emocinę gerovę.

Psichologinė nauda: Joga gali turėti teigiamą poveikį psichinei sveikatai, padėdama sumažinti stresą, susidoroti su depresija ir nerimu, ir skatinant teigiamą mąstymą.

Dvasinė nauda: Jogos praktika dažnai siejama su dvasiniais aspektais, padedančiais rasti vidinę ramybę, didinti sąmoningumą ir atverianti naujas perspektyvas gyvenime.

Joga yra daugiau nei tik fizinė veikla – tai kompleksinė praktika, kuri padeda siekti visapusiškos gerovės ir harmonijos kūne, prote ir sieloje.

Trumpai apie jogos istoriją 

Jogos pavadinimas kilo iš sanskrito žodžio “yuj”, reiškiančio “sąjungą” arba “susijungimą”, atspindint jogos tikslą harmoningai jungti kūną, protą ir dvasią.

Joga kilo senovės Indijoje daugiau nei 5000 metų prieš mūsų erą. Jos šaknys glūdi šventuose indų tekstynuose, tokiose kaip Vedos ir Upanišados.

Senovėje, pirmieji jogos tikslai buvo pasiekti dvasinę pažangą ir išvystyti sąmoningumą, o ne tik tobulinti kūno formą.

Apie 200 metų po Kristaus gimimo, mąstytojas Patanjali sukūrė “Jogos Sutras” – svarbų jogos vadovą, kuriame aprašyti aštuoni jogos takai.

Jogos plėtra į Vakarus prasidėjo tik XX a. pradžioje, kai keletas Indijos mokytojų, tokie kaip Swami Vivekananda ir Paramahansa Yogananda, pradėjo plėtoti jogos mokymus Vakaruose.

20-ajame amžiuje joga tapo visuotinai populiari visame pasaulyje. Ypač didelė įtaka buvo adhikāro (gyvenimo kokybės) idėjoms ir sveikatingumo būdui.

Įvairūs jogos stiliai susiformavo tik per pastaruosius šimtmečius, pradedant nuo Hatha jogos ir sekant Ashtanga, Vinyasa, Bikram, Iyengar ir kitais.

Šiandieninė joga neatsispindi tik kaip fizinių pratimų rinkinys – ji yra galinga visapusiškos gerovės praktika, apimanti ne tik kūną, bet ir protą bei sielą.

2015 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose buvo paskelbta oficiali Jogos diena, kurią mini visa pasaulis rugsėjo 21 dieną, atkreipdamas dėmesį į jogos teikiamą naudą.

Kosmonautai įtraukė jogos pratimus į savo treniruočių programas, siekdami pagerinti fizinę ir emocinę būseną bei atsparumą ilgoms kosminėms kelionėms.

Išvados – kas yra joga

Šiame straipsnyje sužinojome, kas yra joga. Tai praktika, apimanti judesius, kvėpavimą, meditaciją ir filosofiją, sujungianti kūną, protą ir dvasią siekiant visapusiškos žmogaus gerovės.

Jogos rūšys yra įvairios, ir jos skiriasi tiek fizinėmis technikomis, tiek dvasinėmis nuostatomis. Vienos jogos rūšys gali būti dinamiškos ir fiziškai reikalaujančios, kitos – lėtos ir orientuotos dvasiškai.

Kiekviena jogos rūšis turi savo unikalumą ir gali atitikti skirtingus poreikius. Jaučiama jogos nauda organizmui apima fizinės sveikatos gerinimą, stiprina raumenis, didina lankstumą ir pagerina psichinę bei emocinę būseną.

Ji taip pat gali padėti sumažinti stresą, gerinti miego kokybę ir skatinti vidinį suvokimą. Sužinoję apie jogos įvairovę ir jos privalumus, galite eksperimentuoti su skirtingais stiliais ir atrasti, kas jums labiausiai tinka.

DUK

Kas yra joga❓

Joga yra erdvinė judesių sistema, susijusi su jogos mokslu ir sportinių judesių biomechanika. Tai unikali praktika, derinanti kūno judėjimą, kvėpavimą, meditaciją ir filosofiją siekiant pagerinti fizinę, emocinę ir dvasinę gerovę.

Kokie yra pagrindiniai jogos elementai❓

Jogą sudaro unikalus pozų derinys, kvėpavimo technikos ir atsipalaidavimo priemonės. Pozos padeda rasti jėgos ir lankstumo pusiausvyrą, kvėpavimo technikos gerina kvėpavimo kontrolę, o atsipalaidavimo priemonės padeda išlaikyti ramią mintų pusiausvyrą.

Kokie yra pagrindiniai jogos stiliai❓

Jogos stiliai gali skirtis pagal pratimo metodus ir filosofiją. Keletas pagrindinių rūšių apima Vinyasa jogą, Hatha jogą, Iyengar jogą, Kundalini jogą, Ashtanga jogą, Bikram jogą, Yin jogą, Restoratyvinę jogą ir Prenatalinę jogą.

Kas yra Vinyasa joga❓

Vinyasa joga dažnai laikoma sportiškiausiu jogos stiliumi. Tai akcentuojanti dinamiška pozų seką, kuri yra sinchronizuota su kvėpavimu. Ji stiprina kūną, skatina lankstumą ir skatina sąveiką tarp judesio, kvėpavimo ir sąmonės.

Kada rasti seniausi archeologiniai jogos egzistavimo įrodymai❓

Seniausi archeologiniai jogos egzistavimo įrodymai atrasti maždaug 3000 metų pr. m. e. senumo akmeninės figūrėlės, kurios vaizdavo žmones jogos pozomis.

Kokia yra jogos nauda sveikatai❓

Jogos praktika gali padėti stiprinti kūną, sumažinti stresą ir padidinti bendrą savijautą.

Kas yra joga?
Scroll to top