5 Tibeto pratimai

Ar žinojote, koks būdas ne tik sužadina gyvybinę energiją, bet ir stiprina imunitetą, padeda išvengti fizinių kančių, o svarbiausia sulėtina neigiamą senėjimo įtaką? Sveikinu tuos, kurių atsakymas yra 5 Tibeto pratimai, sveikinu ir tuos, kurie tai sužinojote pirmą kartą, nes dabar ir jūs galėsite mėgautis jų nauda. Šie pratimai – jaunystės šaltinis, o tai – kitoks savo kūno pažinimas, kuris sužadina gyvybingumą, stiprina visus pagrindinius kūno raumenis, organizmą palaiko jaunatvišką, atgaivina sielą ir kūną. Žinoma, sportuodami nepamirškite ir sveikos mitybos.

penki-tibeto-pratimai

Tibeto pratimai ir jų nauda

Kaip dažnai kiekvienas iš mūsų laimės ir sielos ramybės ieškome išoriniame pasaulyje? O ar susimąstėtė, kaip dažnai, ar išvis tai jame randame? Jei vis dar nepavyksta to atrasti, kviečiu plačiau pasidomėti, kaip Tibeto pratimai gali prisidėti prie bendros geresnės jūsų kūno ir sielos savijautos.

Prieš įsigilinant į konkrečius Tibeto pratimus, verta susipažinti ir su jų istorija, nes ji –išties įspūdinga. Legenda tapęs Britanijos pulkininkas Bredfordas, būdamas beveik septyniasdešimties, pavargęs nuo išoriniame pasauly klestančio blogio ir neteisybės, vėl norėjo būti toks jaunas kaip kadaise. Ilgai nedvejojęs ir atsidavęs šiai naujai idėjai, vyriškis iškeliavo į Himalajų kalnus, kur šventai tikėjo, jog ten – paslėptas taip jo trokštamas jaunystės eliksyras.

Britanijos kariuomenės pulkininko kelionė buvo sėkminga. Nuvykęs ir įsikūręs vietinėje bendruomenėje, jis pradėjo domėtis vietos gyventojų pasakojimais apie lamaistų vienuolius (lamas). Kitaip dar jie atpažįstami kaip Tibeto dvasininkų grupė. Pastarieji garsėjo tuo, kad šie amžių amžiais perduodavo amžinąją jaunystės išmintį savo grupės nariams. Bredfordas, susižavėjęs šiais pasakojimais, netrukus surado tą vietovę ir ten praleido keletą metų. Jų ir užteko, jog buvęs karininkas savo draugų akyse atjaunėjo beveik keturiasdešimt metų. Įvairūs šaltiniai tvirtina, kad žvalus veidas, ideali laikysena bei tamsūs plaukai – tai tik keletas ten praleistų metų išvaizdos pokyčio rezultatų.

Tikriausiai šmėkštelėjo mintis, jog Tibeto pratimai – tai mistika, religija ar net juodoji magija. Tikrai galima įžvelgti sąsajų, tačiau iš tiesų tai kūno treniruotės, kurios padeda normalizuoti pagrindinius energijos centrus, juos stimuliuoja ir prisotina organizmą taip reikiamu deguonimi. Tad žemiau kviečiu skaityti apie tai, kaip tinkamai ir teisingai reikia atlikti visus Tibeto pratimus ir džiaugtis puikia kiekvienos dienos pradžia!

tibetas

Penki Tibeto pratimai

Jeigu lygintume penkis Tibeto pratimus su bet kokiu kitu sportu, drąsiai galima teigti, jog tai vienas iš paprasčiausių, jokios įrangos nereikalaujančių darbų su savimi, siekiant geriausių rezultatų, stiprinant save tiek iš išorės, tiek dvasines vertybes. Šie pratimai yra lengvai atliekami –nereikia jokio specialaus pasiruošimo. Svarbu tik tai, jei penki Tibeto pratimai tau dar neatrastas užsiėmimas – nepamiršk, kad pradedantieji pirmąją savaitę turėtų nepersistengti. Pradedantiesiems rekomenduojama pratimus atlikti po tris kartus ir kiekvieną savaitę pridėti po du kartus tol, kol kiekvienas pratimas bus atliktas dvidešimt vieną kartą. Kai pasieksite šį pakartojimų skaičių – daugiau jo nedidinkite: visada daroma po dvidešimt vieną kartą.

Nenuliūskite ir jokiais būdais nenustumkite į šalį šių pratimų, jei pirmaisias užsiėmimais jausitės lyg ne savo rogėse. Juk kiekviena nauja veikla iš pirmo žvilgsnio atrodo sudėtinga, o gal net šiek tiek ir keista. Patarimas – pratimus atlikite taip kaip jums gaunasi, o svarbiausia, nieko nedarykite, jei jaučiate net menkiausią skausmą. Ir prisiminkite, kad kiekvieną kartą viskas pavyks vis lengviau ir lengviau!

Pirmas pratimas

Atsistokite taip, jog jūsų kojos būtų pečių plotyje, rankos – ištiestos delnais į apačią pečių aukštyje. Tuomet lėtais žingsneliais sukitės laikrodžio rodyklės kryptimi. Jei pajusite, kad bent šiek tiek svaigsta galva, patartina pasirinkti ir žiūrėti į vieną tašką, nepaleisdžiant jo iš savo akiračio. Kvėpuokite lėtai: įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną. Taip pirmąją savaitę sukitės tris kartus, vėliau pridėdami po du papildomus pakartojimus iki kol apsisuksite 21-ieną kartą. Šis pratimas naudingas tuo, kad sumažina ar visai padeda išvengti galvos skausmo, jaučiamės energingesni.

1-tibeto-pratimas

Antras pratimas

Kad teisingai atliktumėte šį pratimą jums reikia atsigulti ant nugaros, ištiesti rankas šalia kūno delnais į apačią. Pirštai paliekami suglausti. Įkvėpdami turite kelti galvą ir kojas aukštyn. Galvą spauskite prie krūtinės, kojas – ištieskite vertikaliai. Šis pratimas ypač naudingas pilvo preso raumenims, gerina skydliaukės, inkstų, virškinimo ir lytinių organų veiklas.

2-tibeto-pratimas

Trečias pratimas

Atsiklaupkite ant kelių, o kojų pirštus sulenkite. Rankos turi būti tokioje pozicijoje tarsi prilaikytų sėdmenis. Iš lėto leiskite smakrą žemyn tarsi norėtumėt juo paliesti krūtinę. Tuomet iškvėpkite ir pamažu lenkitės atgal, remdamiesi rankomis į sėdmenis. Pabūkite kelias sekundes šioje padėtyje ir įkvėpdami grįžkite į pradinę padėtį. Šis pratimas tobulina viso kūno laikyseną, o nugara būna daug lankstesnė.

3-tibeto-pratimas

Ketvirtas pratimas

Šį pratimą reikia atlikti atsisėdus ant grindų. Kojas ištieskite, delnais atsiremkite į grindis, o galvą palenkite į priekį. Tuomet įkvėpkite ir maksimaliai atloškite galvą atgal ir su tuo pačiu pirmu įkvėpimu kelkite kūną klubais į viršų. Delnai ir pėdos lieka atremti į grindis, kojos – sulenktos per kelius stačiu kampu. Šią padėtį užfiksuokite keletą sekundžių ir labai lėtai grįžkite į pradinę padėtį. Po šio pratimo jums padėkos virškinimo traktas, širdies raumenys. Taip pat tai turi naudos lytiniams organams bei skydliaukei.

4-tibeto-pratimas

Penktas pratimas

Pilvą nukreipkite į grindis, stuburą išlenkite, galvą atloškite, o kojų pirštais ir delnais remkitės į grindis. Tada iš lėto kelkite sėdmenis į viršų, galvą leidžiant žemyn. Nepamirškite visą kūną per klubus lenkti stačiu kampu. Tai atlikus – fiksuokite kūno padėtį ir grįžkite po kelių sekundžių į pradinę padėtį. Šis pratimas puikiai tinka krūtinės tempimui, klubams ir nugarai. Moterys, noriu atkreipti jūsų dėmesį į šį pratimą, nes jis itin naudingas toms, kurios nori pagerinti menopauzės simptomus.

5-tibeto-pratimas

„Sveikata – brangiausias turtas“ – taip dažnai tą girdime ir taip retai susimąstome, kiek daug ir ar iš tiesų mes ja rūpinamės taip, kaip dera! Retai vertiname sveikatą iki tol, kol liga neužklumpa, todėl kviečiu visus pradėti jau dabar (ne rytoj, ne kitą savaitę ar kitais metais) atrasti laiko šiems puikiems Tibeto pratimams savo kasdienėje veikloje. Nes tik jų dėka pagerinsite bendrą savijautą be ypatingų fizinių pastangų.

5 Tibeto pratimai Video + naudingi patarimai

  • 5 Tibeto pratimai turi būti atliekami kasdien, idealiausiai – saulei tekant arba jai leidžiantis.
  • Kvėpavimas – labai daug dėmesio skirkite ir jam: įkvėpkite giliai pro nosį, o iškvėpkite pro burną. O svarbiausia, kad kvėpavimas turi būti toks gilus ir energingas, lyg norėtumėt iš savęs per jį pašalinti visą susikaupusį blogį.
  • Penki Tibeto pratimai turi būti atliekami ne bet kada, o praėjus bent jau 45 minutėms po valgio ir likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki miego.
  • Treniruočių metu labai svarbu palaikyti viso kūno tonusą.
  • Visus pratimus privaloma atlikti iš eilės.
  • Po kiekvieno pratimo būtina ramiai atsistoti ir giliai įkvėpti bei iškvėpti 3 kartus bei stabilizuoti kūną.
  • Po treniruočių – kontrastinis dušas – nerekomenduojamas.
  • 5 Tibeto pratimai video:

7 Tibeto pratimai arba 7 čakros

Kartais šaltiniuose galime aptikti informacijos, kad 7 čakros lygu 7 Tibeto pratimai. Iš tiesų yra šiek tiek kitaip.

Pasak buvusio Anglijos karininko Bredfordo, mūsų kūnas turi septynis energijos centrus. Anglų kalboje šiuos centrus sutiksime vortex (sukūriai) pavadinimu, o induistų – chakra. Nors šie energijos centrai nėra matomi, bet jie egzistuoja. Jie valdo septynias kūno endokroninės sistemos vidaus sekrecijos liaukas.

Pirmasis energijos centras yra ties uodegikauliu, antrasis – pusiaukelėje tarp gaktikaulio ir bambos, trečiasis aptinkamas virš bambos, žemiau krūtinės, ketvirtasis yra krūtinės centre, ties užkrūčio liauka. Penktasis – gerklės srityje, šeštasis yra kaktos centre tarp antakių ir septintasis (aukščiausiasis) yra viršugalvyje.

Kiekvienas iš šių energijos centrų yra gyvybiškai svarbus. O svarbiausia tai, kad jei bent vienas ar net keli iš jų nusilpsta, tuomet energija mūsų organizme sulėtėja taip pat arba išvis blokuojamas jos proveržis. O tai – dar vienas ligos ir senėjimo atspindys.

Senstant žmogaus organizmui, silpsta ir energijos centrai. Vykstant šiems procesams, kiekvienas iš mūsų svajoja apie jauną ir sveiką kūną bei sielos ramybę. Greičiausias būdas susigrąžinti jaunystę ir neleisti nustoti normaliai dirbti minėtiems energijos centrams yra Tibeto pratimai. Kasdien atlikite šiuos pratimus ir akimirksniu pajusite bendros savijautos pagerėjimą!

5 Tibeto pratimai
Scroll to top