Kaip numesti svorio?

Ir kiek visko esame girdėję ir skaitę apie įvairiausias dietas, ypatingus mitybos planus, stebuklus darančias sporto programas ar net liekninančias arbatas bei papildus! Informacijos prieinamumas ir jos gausa šia tema tampa nelengvai įveikiančiu iššūkiu, ketinančiam numesti svorio ir iš esmės pasiryžusiam pakeisti savo gyvenimo būdą. Tiek mityba, tiek sportas – yra vienas be kito neatsiejamos dalys gvildenant kaip numesti svorio klausimą. Todėl toliau straipsnyje apžvelgsime, ko gi reikia imtis norint ne tik greitai, bet ir efektyviai numesti svorio.

kaip-numesti-svori-pilva

Kaip numesti pilvą? Kaip numesti 10 kg?

Mityba metant svorį, pratimai svorio metimui, kaip numesti pilvą, kaip greitai numesti svorį, kaip numesti 10 kg, kaip numesti svorio namuose, kaip numesti svorio be dietų – šie ir panašūs klausimai kamuoja ne vieną iš mūsų. Ir visgi, kaip atsikratyti šio klausimo visiems laikams?

Pirmiausia, pats pagrindinis darbas, kurį turite daryti siekiant numesti kelis papildomus kilogramus – užtikrinti kalorijų deficitą. Kuo jis naudingas? O gi tuo, kad suvartojus mažesnį kalorijų kiekį, nei organizmas sudegina ir sunaudoja – garantuoja svorio mažėjimą. Norime atkreipti dėmesį, kad dar galite sutikti ir kalorijų pertekliaus sąvoką. Nesumaišykite jų tarpusavy, nes pastaroji reiškia atvirkštinį rezultatą – svorio didėjimą. Jei nerandate atsakymo į klausimą kaip numesti svorio be dietų, tuomet kalorijų deficitas, kitaip tariant, jų trūkumas – turi tapti jūsų geriausiu draugu, nes tik sukūrus deficitą – organizmas pradeda imti energiją ne iš bet kur kitur, bet iš riebalų audinio. Tik darykite tai labai atsakingai: jokiais būdais nesumažinkite dienos normos kalorijų ekstremaliai, nes tai turės įtakos jūsų ilgalaikiams rezultatams.

Kaip greitai numesti svorio?

Dažnam kyla klausimas, kaip greitai numesti svorio? Mityba metant svorį – labai svarbi, tačiau norint pasiekti geriausią įmanomą rezultatą, reikia nepamiršti ir sporto. Žinoma, be sporto pasieksite rezultatų, tačiau ne tokių, kokių tikėjotės šios kelionės pradžioje. Pagrindinė to priežastis yra ta, kad metant svorį tik maisto pagalba, galiausiai jūsų kūnas atrodys suglebęs ir ne itin patrauklus, nes ne tik riebalų svoris mažės, bet ir raumenų. Dėl šios priežasties patariame neišsikelti sau tikslo tik matyti žemėjančius svorio skaičius užlipus ant svarstyklių. Sutinkame, jog nėra lengva teisingai patiems pasirinkti sporto programą, bet pasiryžus sportuoti – nedera vien tik daryti kardio treniruočių. Kodėl? Nes vien tik kardio raumenų neaugina. Čia pagelbės svorių kilnojimas. Būtent jis ir sukurs jūsų norimo tobulumo kūno linijas. Ir pasikliaukite mumis, svorio kilnojimas tikrai neužaugins tiek raumenų, jog jūs „išsipūstumėt“ per kelias pirmas treniruotes. Tai tik mitas. Norint tapti „raumenų kalnu“, jums reikės paplušėti kur kas daugiau nei galite įsivaizduoti.

Protingas treniruočių planas ir teisinga mityba – kelias savo išsvajotų rezultatų link. Prieš nuspręsdami keisti savo mitybos įpročius ir pradėti sportuoti, patariama kreiptis į šių sričių specialistus, kurie nukreips jus teisinga linkme.

kaip-greitai-numesti-svori

Pratimai svorio metimui

Svorio metimo kelionė – ilga ir net kartais varginanti, tačiau tokia maloni įveikus šį nelengvą kelią. Nepaslaptis, jog nėra itin lengva tam pasiruošti, juolab žinant, kad tai daryti galima labai skirtingais būdais. Tad toliau siūlome įsigilinti į tai, kokiomis treniruotėmis reikia užsiimti ir atsakyti į klausimą kaip efektyviai numesti svorio. Taigi patys populiariausi pratimai svorio metimui:

Viena tokių treniruočių rūšių gali būti aerobika. Į šią sąvoka įeina bėgimas, šokiai, ėjimas, važiavimas dviračiu, nes visi jie klasifikuojami kaip aerobinis krūvis. Aerobikos metu organizmui reikia daugiau deguonies, o tai reiškia, kad jis skaido riebalus.

Jėgos treniruotės – tai pratimai su skirtingo svorio svarmenimis. Nors ir yra manoma, kad kilnojant svarmenis – bus stiprinami ir auginami tik raumenys, tačiau tai dar vienas mitas, nes raumenys savaime priverčia organizmą eikvoti energiją. Būtent dėl šios priežasties ir krinta svoris.

Statiniai pratimai. Tai pilatesas, kalanetika bei jėgos joga. Jų metu yra įtempiami raumenys, tuomet pagerėja raumenų sintezė, kuri energiją ima iš riebalų. Tokiu būdu bus sudeginamos kalorijos, skatinamas lieknėjimas.

Išbandykite šias sporto rūšis ir džiaukitės pasiektais rezultatais. Jei nesate tikri nuo ko ir kaip ką pradėti bei norite būtent jums pritaikyto rėžimo, kreipkitės į trenerius, nes jie jums patars tai, kas geriausia būtent jūsų situacijoje. Nedvejokite, tiesiog pradėkite siekti savo tikslų čia ir dabar!

pratimai-svorio-metimui

Papildai svorio metimui – mitai ir stereotipai

Viešojoje erdvėje sklando įvairiausios nuomonės apie papildus, skirtus svorio metimui. Daugelis jų gamintojų, siekiant užkariauti savo pirkėjo širdis žada jiems stebuklus tiesiog juos įtraukus į savo mitybą, bet nepakeitus gyvenimo būdo. Tai tarsi išsigelbėjimas tiems, kurie vis ieško atsakymo į klausimą kaip numesti svorio be dietų. Bet ar tikrai visi papildai yra reikalingi mūsų organizmui ir ar jie nekelia atvirkštinių rezultatų – žalos?

Pirmiausia paminėtina tai, kad neegzistuoja joks lieknėjimo papildas pasaulyje, kuris padeda numesti svorio be mitybos įpročių pakeitimo ir padidėjusio fizinio aktyvumo. Bet tiesa ir tai, kad kai kurie papildai svorio metimui turi teigiamos įtakos. Tik klausimas kaip pasirinkti tą vienintelį ir patį geriausią lieknėjimo papildą?

Yra šešios pagrindinės papildų rūšys: riebalų degintojai, riebalų „rišamoji“ medžiaga, anlgiavandenių blokatoriai, apetitą slopinantys, diuretikai ir detoksikantai, maistinės skaidulos. Renkantis vieną jų, derėtų atkreipti dėmesį į: svorio netekimą, vidutinį mėnesio svorio sumažėjimą, kokybės sertifikatą, svorio palaikymą, naudą sveikatai, trukmę, saugumą ir šalutinį poveikį, medicininių faktų tikrumą, klientų atsiliepimus ir apžvalgas, kainą, pristatymą, popardaviminį aptarnavimą bei grąžinimo garantijas.

Neieškokite ir nepirkite pigiausių papildų. Visi žinome (tačiau ne visada tuo vadovaujamės), kad kokybė turi ir kainą. Taip yra dėl to, nes pigiai pagaminti gero ir kokybiško (bet kokio daikto!) tiesiog neįmanoma. Norint įsigyti optimaliausią variantą, jūs privalote išmokti analizuoti produkto sudėtį. Taip pat pasidomėti ir jau tą papildą vartojusių atsiliepimais. Ir tik tuomet, kai susidarysite tvirtą, abejonių nekeliančią nuomonę – įsigykite produktą.

Išvada: papildai ypač daug įvairių diskusijų kelianti tema, tačiau vieningai mąstoma, jog jie (pasirinkus pagal savo tikslą) – puikus pagalbininkas jūsų kasdieniame rėžime, papildantis įprastą maisto racioną. Atminkite, visus maisto papildus reikia vartoti saikingai.

kaip-numesti-10-kg

Kaip numesti svorio be dietų?

Tai, kad ne visos kalorijos yra vienodos sutaria visi. Bet ar visi žino, kurie produktai yra palankiausi metant svorį mūsų organizmui? Kviečiame ne tik susipažinti su šiais produktais, bet ir juos įsidėmėti ir įtraukti į savo mitybos planą:

 • Visas kiaušinis,
 • Lapinės daržovės (špinatai, lapiniai kopūstai, burokėliai ir kita),
 • Lašiša,
 • Kryžmažiedės daržovės (kopūstai, brokoliai, žiediniai kopūstai ir kita),
 • Liesa jautiena ir vištienos krūtinėlė,
 • Virtos bulvės,
 • Tunas,
 • Ankštiniai augalai,
 • Sriubos,
 • Varškės sūris,
 • Avokadai,
 • Obuolių sidro actas,
 • Riešutai,
 • Kai kurios pilno grūdo kruopos (tos, kurios neturi glitimo),
 • Aitriosios paprikos,
 • Vaisiai,
 • Greipfrutas,
 • Ispaninio šalavijo sėklos,
 • Kokosų aliejus,
 • Normalaus riebumo jogurtas.
Kaip numesti svorio?
Scroll to top