Kodėl pokerio žaidėjai gali būti geri ir sporto lažybose?

Pokeris yra vienas iš nedaugelio kazino žaidžiamų žaidimų, leidžiančių žaidėjams laimėti ilgalaikį pelną. Nors pokerio žaidėjai ne visada laimi, nemažas skaičius pokerio profesionalų užsidirba pragyvenimui žaisdami šiuos azartinius žaidimus. Tapti ir būti pelningu tiek įprasto, tiek sportinio pokerio žaidėju reikalauja ir tam tikrų įgūdžių. Reikia pabrėžti, kad šie įgūdžiai ateityje pasitarnauja ir kitose darbo sferose tokiuose kaip prekyba ar investavimas. Taigi, kokie tie stebuklingi įgūdžiai? Kad juos surastume, reikia detaliau paanalizuoti tiek patį pokerį, tiek pačias sporto lažybas. Palyginus šiuos du, iš pirmo žvilgsnio visai sąsajos neturinčius dalykus, pastebėsite, kad jie išties turi daugiau panašumų nei skirtumų. Praėjusiame straipsnyje aptarėmė, kaip pokerio žaidimas susijęs su joga ir sveika mityba. Kviečiame skaityti toliau.

rizika

Pokerio žaidėjai yra tolerantiški rizikai

Pirmiausia, tiek pokerio žaidėjai, tiek lažinantys dėl kitų įvairių sporto šakų yra tolerantiški rizikai. Bet kuri forma azartinių lošimų, įskaitant sporto lažybas, apima tam tikrą riziką, todėl dauguma įprastų žmonių vengia rizikos ir pasirenka nerizikuoti be reikalo savo įprastiniame gyvenime. Net tada kai geriausiose lažybų svetainėse atsiranda pelningų galimybių, daugelis žmonių linkę atsitraukti, kai yra galimybė pralošti arba kai kyla grėsmė prarasti investicijas. Vargu ar tai gali būti ne mažiau aktualu pokerio žaidėjams, kurie pragyvena rizikuodami, todėl dažnas azartinių žaidimų entuziastas renkasi riziką gerai ją pasverdamas. Jie taip pat pagalvoja ir apie potencialių pelną, kuris gali būti laimėtas, todėl gerai viską pasvėrę, dažniausiai priima sprendimą rizikuoti.

Ta pati taisyklė galioja ir sporto lažybose. Praktiškai kiekviena „hand in poker“ apima savą rizikos dozę. Rizikos ir laimėjimo įvertinimas būtent ir yra tai, kas atskiria laiminčius nuo pralaiminčių pokerio žaidėjų. Sporto lažybose, taip pat reikia rizikuoti. Net ir geriausi lošėjai pralaimi daug statymų ir beveik kiekvieną kartą užsidirba mažą pelną, kuris yra vertas tik kelių procentų iš jų bendrų investicijų.

Analitinis mąstymas prieš patyrusius „Bookies“

Paprastam stebėtojui, sporto lažybos gali pasirodyti kaip sėkmės ar laimės žaidimas. Šiaip ar taip, nei vienas iš visų ten sėdinčių prie to lošimo stalo nežino, kas gali laimėti iš anksto, taigi neretai tokie lažinimaisi gali atrodyti kaip nieko verti. Tačiau taip manyti yra klaidinga. Kaip rodo lažybų koeficientai, tikimybė, kad kažkas įvyks vienaip ar kitaip gali būti gana tiksliai apskaičiuota. Sugebėjimas išanalizuoti visus turimus faktus ir paversti juos į galimus rezultatus yra tai, ko dauguma lošėjų nesugeba. Jie tiesiog paprastai lažinasi už komandą, kuri jiems labiausiai patinka nekreipiant dėmesio į tai, kokie yra realūs šansai. Pokerio žaidėjai yra įpratę lažybose skaičiuoti procentus ir stebėti koeficientus, taip pasidarydami išvadas, kas yra favoritas. Sporto lažybose siekiama įvertinti lažybų organizatorių siūlomus šansus su realiais lūkesčiais, o geriausi lažybų dalyviai puikiai žino, kaip tai padaryti.

„Bankroll“

Pokeris, sporto lažybos ir net investavimas reikalauja vadinamojo „Bankroll“. „Bankroll“ – tai pinigų suma, kurią ketinate paskirti lažyboms. Tai drauge ir metodas, kurio reikia laikytis, kad nepersistengtumėte ir nepasinertumėte į savo gyvenimo santaupas. Priklausomai nuo norimų statymų ir investicijų dydžio, visada turėtumėte stengtis rinktis neskausmingą „Bankroll“ sumą. Jei esate vienas iš tų, kuris jau kurį laiką žaidžiate pokerį, tuomet „Bankroll“ jau esate įvaldę gan gerai. Tiesą sakant, yra neįmanoma būti sėkmingu sportinio pokerio žaidėju be gebėjimo teisingai ir kryptingai valdyti „Bankroll“.

bankroll-pinigu-valdymas

Tas pats galioja ir sporto lažyboms, kur geras „Bankroll“ yra svarbiausia dalis į bet kokią sėkmę. Net ir geriausiai sugebantys lažintis kartais pralaimi, o po to ir dažnai palieka pokerio žaidimus užmarštyje. Tai reiškia, kad turite būti pasirengę priimti tam tikrų nuostolių, jei ketinate pradėti lažintis. Atkreipiame dėmesį, kad apskaičiavimas, kokią pinigų sumą galite sau leisti statyti remiantis savo dabartiniu turimu „Bankroll“ – įprotis, kurį turite lavinti nuolatos. Laimei, jūs turite galimybę tai padaryti be didelių pastangų.

Viskas apie perspektyvas

Jei kada nors esate žaidę pokerį, tikrai matėte, kaip kai kurie pokerio žaidėjai (dažniausiai mažesnę patirtį turintys) tiesiog įniršta dėl pralaimėto pokerio raundo ar viso turnyro. Bet jei atkreipsite dėmesį į profesionalus – pastebėsite, kad pastarieji į viską žiūri ramiai ir išlaiko šaltus nervus. To priežastis yra ne tai, kad pokerio profesionalams patinka pralaimėti, o tai, kad jie supranta ir priima šiuos pralaimėjimus natūraliai, racionaliai. Reikia suprasti, kad pokeryje nėra laimėjimo be pralaimėjimo. Bet tai reikia išsiugdyti, o tai ateina tik su patirtim. Atminkite, kad net geriausi pokerio žaidėjai laimi tik šiek tiek daugiau nei pusę savo statymų, todėl turėtumėte būti pasirengę bet kuriems rezultatams ir pralaimėjimams net ir tuomet, kai manysite, kad niekada neatsigausite. Supratimas, kad taip nutinka ir kad prarasti pinigai yra tik investicija yra vienas iš pagrindinių elementų, kurie sudaro sėkmingą lažinimąsi.

Kada „Hold‘em“ ir kada „Fold‘em“?

Populiarioje Kenny Rogers dainoje „The Gambler“ dainuojama, kad svarbiausia žinoti, kada pokeryje rinktis Hold‘em, o kada Fold‘em. Patyrę pokerio žaidėjai tai jau puikiai žino, tačiau tas pats turi būti pasakytina ir apie tuos, kurie ketina lažintis. Rasti gerus statymus ir statyti tik tada, kai yra pranašumas, yra labai svarbu bet kokiai sporto lažybų sėkmei. Daugelis iš mūsų mėgsta retkarčiais lažintis dėl pramogos, tačiau norint gauti pelno, reikia padaryti žymiai daugiau. O tam, žinoma, reikia ir laiko, ir noro, ir pozityvaus nusiteikimo. Bet kuris geras lažybų profesionalas jums pasakys, kad dauguma sporto rungtynių tikrai nepasiūlo jokių gerų lažybų galimybių. Čia siūloma viena gudrybė. Neskubėkite lažintis ir aklai tikėti tuo, ką sako lažybų analitikai. Vietoj to, tie, kurie tikrai žino, kaip lažintis, kantriai lauks ir sulauks to momento, kai lažybų apžvalgininkai suklys. Nors tai ir nėra labai įprasta, bet kartais taip nutinka, o puikūs žaidėjai tiksliai žino, kaip tuo pasinaudoti.

Pokerio mąstymas gali pasitarnauti ir įprastose lažybose

Čia yra išvardinta tik keletą pagrindinių pokerio žaidėjų įgūdžių ir gebėjimų, dėl kurių jie yra idealūs kandidatai būti sėkmingiems ir sporto lažybose. Analitinis mąstymas ir puikus „Bankroll“ įvaldymas, o pastarųjų suderinimas – sėkmės raktas nukonkuruoti pačius lažybų apžvalgininkus. Paprasčiausias supratimas, kaip veikia statymai, koeficientai – viskas, ko jums reikia, nes daugelis tuo pasigirti negali. Jei esate pokerio žaidėjas ir jums sekasi puikiai, sporto lažybos gali būti kažkas, ko galbūt jūs ieškote. Tiesiog nepamirškite su lažybomis elgtis taip pat kaip ir su pokeriu. Jei laikysitės tokio požiūrio, kurio laikosi tas, kuris lažinasi, labai tikėtina, kad ir rezultatas jus nudžiugins.

Pokeris ir sporto lažybos iš tiesų turi daug panašumų. Abu šie dalykai reikalauja tam tikros taktikos ir šiek tiek rizikos. Dažniausiai šie įgūdžiai yra natūraliai susiformuojantys, bet juos taip pat galima ir išsiugdyti tikslingai to siekiant. Tiek pokeryje, tiek sporto lažybose nedidelei daliai žaidėjų pavyksta sėkmingai laimėti, tačiau geriausias kelias į sėkmę įsisavinti pokerio ir lažybų pagrindus.

Kodėl pokerio žaidėjai gali būti geri ir sporto lažybose?
Scroll to top