Grikių dieta, kiaušinių dieta, o gal kefyro dieta?

Sveikos mitybos vartojimas visais laikais padėjo ir iki šiol padeda išvengti įvairių ligų bei apskritai pagerina mūsų gyvenimo kokybę. Tačiau liūdnas faktas tas, kad padidėjusi perdirbto maisto gamyba, sparti urbanizacija ir besikeičiantys gyvenimo įpročiai lemia mitybos pokyčius. Ne paslaptis, kad šiandieną žmonės vartoja vis daugiau maisto, kuriame yra daug riebalų, pridėtinio cukraus ir vis labiau pamiršta apie tokius maisto produktus kaip vaisius, daržoves ir kitas taip mūsų organizmui reikalingas skaidulas. Norint pradėti atsikratyti žalingų mitybos įpročių, reikėtų pradėti tai daryti po truputį ir laikantis kelių pagrindinių taisyklių. Tam, žinoma, padės ir atitinkamos dietos tokios kaip mūsų aptarta Keto dieta, grikių dieta, kiaušinių dieta ar kefyro dieta.

grikiu dieta

Grikių dieta

Kiekvienais metais dienos šviesą išvysta vis daugiau ir daugiau skirtingų dietų. Visos jos skamba labai patraukliai, na, bent jų marketingo specialistai padirbėjo, kad taip skambėtų, bet kiek iš jų naudos – net pats aukščiausiasis sunkiai galėtų į tai atsakyti. Kad neužkibtumėte tik ant bereikšmės skambios frazės, verta pasidomėti jau išbandytomis dietomis. Viena jų – grikių dieta.

Kadangi grikių dieta yra mono dieta, tai reiškia, kad grikiai pakeičia visus kitus maisto produktus. Su šia dieta jums teks grikius valgyti tris kartus per dieną. Tačiau galima ir išimtis – kartu su grikiais galite gerti kefyrą ar žaliąją arbatą. Kaip žinia, mono dietos dar kitaip žinomos kaip detoksikacijos dietos, kurios įprastai trunka 10–14 dienų, padeda numesti svorio. Tokio tipo dietos yra skirtos, pirmiausia, toksinėms medžiagoms pašalinti iš organizmo. Taip siekiama padidinti energiją ir gerinti bendrą organizmo savijautą. Nors įprastai mono dietos nenaudojamos numesti svorio, tačiau yra pastebėta, kad dviejų savaičių grikių dieta leidžia tai padaryti.

Grikių dieta rezultatai yra nenuginčijami. Ji išvalo kūną ir pagerina organų veiklą, o tai leidžia jaustis daug energingesniems, skaistina odą ir gerina virškinimą. Be viso šito grikiai dieta yra siejama su sumažėjusia padidėjusio cholesterolio ir aukšto kraujospūdžio rizika. Taip yra dėl to, kad grikiuose yra flavonoidų, o šie veikia kaip antioksidantai ir padeda organizmui kovoti su ligomis. Ši grikių dieta yra naudinga ir kraujagyslėms.

kiausiniu dieta

Kiaušinių dieta

Jei grikių dieta pasirodė netinkama jums, tuomet pasvarstykite apie kiaušinių dietą. Kiaušinių dieta yra baltymais remta dieta, kurioje angliavandeniai užima mažai vietos ir turi mažai kalorijų. Žinoma, šioje dietoje pagrindinis ingredientas – kiaušiniai, kurie taip pat yra ir vienas iš pagrindinių baltymų šaltinių. Laikantis šios dietos galima įtraukti į maisto planą ir kitų produktų, bet yra ir tokių šios dietos variacijų, kai valgomi vien tik kiaušiniai.

Atkreipiame dėmesį, kad nėra tikslesnių tyrimų, kurie įrodytų, kad konkreti kiaušinių dieta yra veiksminga. Tačiau tikrai yra žinoma tai, kad kiaušinių vartojimas kaip vienas iš svorio metimų būdų – veiksmingas. Laikantis kiaušinių dietos, suvartojama mažiau kalorijų, o tai ir yra priežastis, kodėl valgant juos, netenkama svorio. Kai kurie pastarųjų metų tyrimai rodo, kad didelis baltymų kiekio suvartojimas turi įtakos metabolinio sindromo, nutukimo, 2 diabeto ir aterosklerozės sukeltų širdies ir kraujagyslių ligų. Pažymėtina ir tai, kad baltymai padeda žmogui ilgiau jaustis sočiam, dėl to sumažėja rizika persivalgyti, o tai reiškia ir tai, kad žmogus gali numesti svorio.

Pasirinkus išbandyti kiaušinių dietą, skatinama valgyti kelis sveikus maisto produktus, įskaitant liesus baltymus, kiaušinius, vaisius ir daržoves, kuriuose gausu daug vitaminų, mineralų ir antioksidantų. Reikėtų riboti tuos maisto produktus, kurie yra mažiau maistingi, pavyzdžiui, pridėtinio cukraus gausių maisto produktų.

kefyro-dieta

Kefyro dieta

Daugelis mitybos specialistų teigia, kad kefyras labai naudingas organizmui, tikriausiai, dėl to kefyro dieta yra populiari. Daugelio mėgstama kefyro dieta laikoma viena ir efektyviausių, jei susiduriama su viršsvorio problemomis.

Kefyras yra tas produktas, kuris švelniai varo žarnyną ir gydo jo mikroflorą. Jis taip pat degina riebalus, stangrina skrandį. Daugelis laikosi šios dietos, nes tai greitas būdas numesti svorio, nejaučiant nuovargio, alkio, neprarandant energijos. Laikantis kefyro dietos, ši veiks kaip vidurius laisvinantis gėrimas. Jis, palyginus su arbatomis, skirtomis mesti svorį, yra švelnesnis ir saugesnis būdas. O be to, kefyras turi triptofano – serotonino – džiaugsmo hormono, todėl net ir su itin sūriu kefyru gyvenimas atrodys džiugus. Pastebėta, kad laikantis kefyro dietos ir sportuojant, rezultatai pagerinami 1,5 karto. Šios dietos nerekomenduojama laikytis ilgiau nei dešimt dienų. Jei nesivadovausite šiuo patarimu, jūsų žarnynas gali tapti „tingus“.

Labai svarbi ir kita diena po paskutinės kefyro dietos dienos. Pusryčiams derėtų pasiruošti šiek tiek avižinių dribsnių, suvalgyti kiaušinį ar gabalėlį sūrio. Po pietų pasigaminkite daržovių sriubą arba dietinę vištienos sriubą. Užkandžiui pasirinkite natūralų jogurtą. Vakarienei pasigaminkite virtų grikių ir daržovių salotų. Antros dienos pietums puikiai tiks mėsa su sultiniu ir vienu skrebučiu. Ryte – šviežias sūris, vakare – troškintos daržovės. Trečią dieną reikia atkreipti dėmesį baltyminį maistą. Reikėtų rinktis mėsą arba žuvį. Šalia jų būtina valgyti ir daržoves.

Pasibaigus kefyro dietos dienoms ir grįžtant prie įprasto mitybos plano, žarnynas veiks kuo puikiausiai, jei rasite balansą tarp grūdinių ir daržovių patiekalų. Itin svarbi pirma savaitė. Jei norite numesti svorio, nevalgykite pirmąją savaitę cukraus ir saldžių maisto produktų. Leidžiamas nedidelis druskos kiekis.

agurku dieta

Kitos dietos

Kiekviena dieta yra skirtinga ir jos rezultatai skirtingi. Kai kuriomis dietomis siekiama sumažinti apetitą bei sumažinti suvartojimo maisto kiekį, o kitose apriboti kalorijų ar angliavandenių, riebalų suvartojimą. Dar kitomis dietomis siekiama daugiau dėmesio skirti tam tikriems mitybos modeliams ir gyvenimo būdo pokyčiams, o ne tam tikrų maisto produktų apribojimų, todėl, kad dietų pasirinkimas būtų lengvesnis – aptarsime dar keletą veiksmingų dietų.

Agurkų dieta

Ar jums patinka agurkai? Jei taip, tuomet ir agurkų dieta bus tinkama jums. Kaip žinia, agurkas yra ne tik skani daržovė, bet ir nekaloringa, kuri padeda lengvai padailinti kūno linijas. Svorio metimas, kurį sudaro agurkų pagrindas, gali padėti greitai numesti svorio. Ir, tikrai, neverta jaudintis dėl to, kad reikės vien tik juos ir valgyti. Taip, nors pagrindinė taisyklė ir yra valgyti agurkus bet kuriuo metu, kai jaučiatės alkanas, tačiau mitybą sudaro ir kiti suderinti maisto produktai. Pavyzdžiui, pusryčiams suvalgykite du kiaušiniai su pomidorais ir žolelėmis. Užkandis – du agurkai. Pietums suvalgykite agurkų salotas su kopūstais, citrinos sultimis ir alyvuogių aliejumi. Antras užkandis – du agurkai. Vakarienei reikėtų išgerti puodelį neriebaus jogurto, vienas kivis. Rekomenduojama išgerti vandens 1,5 litro per dieną. O, kad rezultatai būtų stulbinantys – reikėtų įtraukti bent 30 minučių mankštą per dieną.

Obuolių dieta

Ar girdėjote apie obuolių dietą? Obuolių dieta – tai labai mažo kaloringumo dietos planas, į kurį įeina obuoliai pusryčiams, pietums ir vakarienei. Šios dietos besilaikantys pastebi, kad su šia dieta galima greitai numesti svorio vien laikantis penkių dienų mitybos plano. Taip yra dėl to, kad suvalgius obuolį, jūs jausitės sotūs, o tai reiškia, kad ir alkio jausmas jus aplankys daug rečiau, dėl to ir valgysite mažiau. Teigiama, kad tokia obuolių dieta turi ir naudos sveikatai. Tai prevencija širdies ligoms ir vėžio rizikai bei stiprinama imuninė sistema. Be viso to, ši dieta valo organizmą nuo toksinų.

burokeliu-dieta

Burokėlių dieta

Laikantis burokėlių dietos jums nereikės juos tik ir valgyti. Burokėlių dieta paremta mažai kalorijų suvartojimu, todėl kasdien suvartojama tik apie 700 kalorijų. Pati dieta yra griežta, trys maži valgymai per dieną, neleidžiama užkandžiauti tarp valgymų. Kaip atrodo toks maitinimosi planas? Jis yra paprastas – jokie patiekalai nėra leidžiami. Tiesa, galite gerti tik nekaloringus gėrimus tokius kaip juoda kava, paprasta arbata ir vanduo. Pusryčius sudaro viena porcija vaisių, viena porcija sudėtinių angliavandenių ir viena porcija gyvulinių baltymų. Pietums galite suvalgyti tik vieną baltymų ir sudėtinių angliavandenių porciją. Na, o jau vakarienei – pasilepinsite. Jos metu leidžiama suvalgyti didžiausias dienos valgis, kurį sudaro dvi porcijos baltymų, vienas vaisius, viena porcija žalių daržovių ir vienas puodelis burokėlių. Galiausiai pasilepinkite nedidele porcija vanilinių ledų.

Morkų dieta

Kaip žinia, morkos yra vitaminų šaltinis, kuriame dar gausu ir antioksidacinių junginių. Šis tarpusavio derinys puikiai papildo vienas kitą mityboje, todėl jie padeda palaikyti imuninę sistemą, sumažina kai kurių vėžių formų riziką ir skatina žaizdų gijimą bei palaiko gerą virškinimą. Žinoma, morkų dieta padės atsikratyti kelių nereikalingų kilogramų. Kadangi morkose natūraliai mažai kalorijų ir gausu maistinių medžiagų, todėl laikantis šios dietos svoris tikrai kris. Morkose ypač daug vitamino A, kurį mūsų organizmas paverčia cheminę medžiagą retiniodą, o šis jau toliau atlieka savo darbą: sąveikaujant su mūsų kūno riebalų ląstelėmis, daro įtaką naujų riebalų ląstelių auginimui, kaipimuisi ir nutukimui. Ypač patartina valgyti morkas tiems, kurie jau seniai svajoja apie tobulą pilvą.

Žuvies dieta

Žuvies dieta lygiai kaip ir kitos aptartos dietos turi neįkainojamos naudos. Dieta, kurioje pagrindinis dėmesys yra skiriamas žuviai ir jūros gėrybėms, sumažina tikimybę susirgti širdies ligomis ir padidinti kraujospūdį. Jei laikantis žuvies dietos valgysite tokią žuvį kaip lašiša ar skumbrė (jose gausy omega trys rūgšties), sumažinsite arterijose besikaupiančias apnašas ir sumažinsite nereguliaraus širdies plakimo (aritmijos) tikimybę. Žinoma, prieš renkantis, kurią žuvį įtraukti į šią dietą, patartina pasidomėti apie žuvis daugiau ir sužinoti apie jų visas naudingąsias medžiagas. Na, o kol kas galime patikinti, kad lašiša ir skumbrė – vienos labiausiai tinkamų žuvų šiai dietai.

pomidoru-dieta

Pomidorų dieta

Pomidorų dieta. Kas tai? Ši dieta – mitybos planas, pagal kurį pomidorus reikia vartoti kiekvieno valgio metu. Pomidoruose gausu maistinių medžiagų, kurios yra svarbios daugeliui jūsų kūno procesų, o taip pat juose ir labai mažai kalorijų bei angliavandenių. Taigi, kaip ši dieta veikia? Pomidorai skatina aminorūgšties karnitino gamybą, kuri, kaip įrodyta, daugiau nei 30 procentų pagreitina organizmo riebalų deginimo galimybes. O tai – svorio kritimo priežastis. Vos viena stiklinė per dieną gali atlikti akivaizdų darbą – numesti keletą pastebimų kilogramų.

Atsikratyti kelių nereikalingų papildomų kilogramų – sunki užduotis. Tam reikia didžiulų pastangų, įsipareigojimo ir laiko. Visos aptartos dietos yra naudingos, tačiau ne visiems kiekviena iš jų tinkamos, todėl būtina pabandyti kelias ir atrasti pačią pačiausią. Dietos skirtos ne tik svorio metimui, bet tai gali būti vienas geriausių būdų pakeisti žalingus įpročius, susitelkti į savo sveikatą bei aktyvesnį, kokybiškesnį gyvenimo būdą.

Grikių dieta, kiaušinių dieta, o gal kefyro dieta?
Scroll to top